Vytvorme si malú bublinu z rodiny alebo blízkych priateľov, v ktorej budú ľudia, s ktorými sa plánujeme počas sviatkov a silvestrovských osláv často stretávať.

Ži v bubline

Pred stretnutím s blízkymi vo svojej bubline sa pokúsme aspoň 7 dní izolovať, prípadne, ak je to možné, sa nechajme otestovať.

Dodržuj izoláciu

Používajme rúška a dodržiavajme dostatočný odstup vždy, keď sme v kontakte s ľuďmi mimo svojej bubliny.

Nos stále rúško

Blízkym kontaktom s ľuďmi mimo svojej bubliny sa vyhýbajme. Stretávajme sa s nimi vždy, keď to ide, vonku.

Vyhýbaj sa blízkemu kontaktu

Stretnutia s rodinou a priateľmi mimo svojej bubliny vybavme cez telefón alebo ich odložme na budúci rok.

Používaj viac telefón

Vyhýbajme sa miestam, kde je veľa ľudí. Obmedzme čas strávený v obchodoch.

Separuj sa od ľudí

Umývajme si ruky, používajme dezinfekciu a pravidelne vetrajme. Pri stretnutiach mimo svoju bublinu si nepodávajme ruky ani sa neobjímajme.

Dodržiavaj hygiénu

Využime každú možnosť výjsť na slnko, BUĎ AKTÍVNY aktívne sa hýbať a ísť do prírody. Ak sú tam s nami len ľudia z našej bubliny, zložme si rúško a uvoľnime sa. Budujme svoju imunitu a snažme sa aspoň na chvíľu na koronu zabudnúť

Buď aktívny

Pri horúčke, kašľaní, sťaženom dýchaní, či strate chuti alebo čuchu sa okamžite izolujme. Následne kontaktujme lekára a dajme sa otestovať. Izolujme sa a otestujme sa aj po blízkom kontakte s infikovanou osobou.

Izoluj sa pri príznakoch

Ak sa u nás infekcia koronavírusom potvrdí, informujme o tom všetky naše blízke kontakty v posledných dňoch. Nie je žiadna hanba infikovať sa koronavírusom, ale je hanba to tajiť.

Informuj blízkych

Aktuality

Nižšie nájdete posledné aktuality z prostredia Veda pomáha. Viac aktualít nájdete na samostatnej stránke „Aktuality“

Senior pri rozhodovaní o očkovaní
Bratislava, 12. mája 2021 – Seniorom nad 60 rokov by pri rozhodovaní o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 najviac pomohla možnosť poradiť sa. Až 68 % […]
Vedci
Eduard HegerPredseda Vlády SRÚrad vlády Slovenskej republikyNámestie slobody 1811 06 Bratislava                                     Bratislava, 12.4.2021 Vážený pán predseda […]

Mapa odberných miest

Pandemická situácia je vážna!

Počty prípadov rastú a nemocnice aj zdravotníci sú preťažení. Veda pomáha – COVID 19 vyzýva na dodržiavanie a šírenie  Desatora pre bezpečné Vianoce. Spájame sa s Kto pomôže Slovensku, aby sme rozšírili vianočné desatoro a pomohli dostať pandémiu na Slovensku pod kontrolu. Pridajte sa k nám a prispejte na  www.ktopomozeslovensku.sk na pomoc zdravotníkom a ľudom v prvej línii, ktorí pomáhajú v rôznych komunitách. Podporíte aj nás, aby bolo počuť vedecké poznatky a spoločne ich rozšírime k ľuďom. Musíme sa o seba oprieť, zvládneme to.


PAY by square

Transparentný účet : SK2683300000002901467117VIAMO platba