Vytvorme si malú bublinu z rodiny alebo blízkych priateľov, v ktorej budú ľudia, s ktorými sa plánujeme počas sviatkov a silvestrovských osláv často stretávať.

Ži v bubline

Pred stretnutím s blízkymi vo svojej bubline sa pokúsme aspoň 7 dní izolovať, prípadne, ak je to možné, sa nechajme otestovať.

Dodržuj izoláciu

Používajme rúška a dodržiavajme dostatočný odstup vždy, keď sme v kontakte s ľuďmi mimo svojej bubliny.

Nos stále rúško

Blízkym kontaktom s ľuďmi mimo svojej bubliny sa vyhýbajme. Stretávajme sa s nimi vždy, keď to ide, vonku.

Vyhýbaj sa blízkemu kontaktu

Stretnutia s rodinou a priateľmi mimo svojej bubliny vybavme cez telefón alebo ich odložme na budúci rok.

Používaj viac telefón

Vyhýbajme sa miestam, kde je veľa ľudí. Obmedzme čas strávený v obchodoch.

Separuj sa od ľudí

Umývajme si ruky, používajme dezinfekciu a pravidelne vetrajme. Pri stretnutiach mimo svoju bublinu si nepodávajme ruky ani sa neobjímajme.

Dodržiavaj hygiénu

Využime každú možnosť výjsť na slnko, BUĎ AKTÍVNY aktívne sa hýbať a ísť do prírody. Ak sú tam s nami len ľudia z našej bubliny, zložme si rúško a uvoľnime sa. Budujme svoju imunitu a snažme sa aspoň na chvíľu na koronu zabudnúť

Buď aktívny

Pri horúčke, kašľaní, sťaženom dýchaní, či strate chuti alebo čuchu sa okamžite izolujme. Následne kontaktujme lekára a dajme sa otestovať. Izolujme sa a otestujme sa aj po blízkom kontakte s infikovanou osobou.

Izoluj sa pri príznakoch

Ak sa u nás infekcia koronavírusom potvrdí, informujme o tom všetky naše blízke kontakty v posledných dňoch. Nie je žiadna hanba infikovať sa koronavírusom, ale je hanba to tajiť.

Informuj blízkych

Aktuality

Nižšie nájdete posledné aktuality z prostredia Veda pomáha. Viac aktualít nájdete na samostatnej stránke „Aktuality“

Vladimír Leksa
Podľa vedca to však nemusí byť trvalý stav. „Nižšie číslo zaočkovaných pomôže nemocniciam, ale nezastaví šírenie. Takže budúca zima by bola rovnaká ako táto,“ hovorí […]
Očakávame, že výrobca vakcíny Sputnik V ju predloží čo najskôr na schválenie Európskej liekovej agentúre (EMA). V záujme bezpečia a zdravia občanov Slovenskej republiky je […]

Mapa odberných miest

Pandemická situácia je vážna!

Počty prípadov rastú a nemocnice aj zdravotníci sú preťažení. Veda pomáha – COVID 19 vyzýva na dodržiavanie a šírenie  Desatora pre bezpečné Vianoce. Spájame sa s Kto pomôže Slovensku, aby sme rozšírili vianočné desatoro a pomohli dostať pandémiu na Slovensku pod kontrolu. Pridajte sa k nám a prispejte na  www.ktopomozeslovensku.sk na pomoc zdravotníkom a ľudom v prvej línii, ktorí pomáhajú v rôznych komunitách. Podporíte aj nás, aby bolo počuť vedecké poznatky a spoločne ich rozšírime k ľuďom. Musíme sa o seba oprieť, zvládneme to.


PAY by square

Transparentný účet : SK2683300000002901467117VIAMO platba